پرش لینک ها
پالایشگاه آبادان

طراحی، تهیه، حمل، ساخت و نصب ساختمان‌های پیش ساخته اداری و خدماتی به همراه انجام تاسیسات الکترومکانیکال، طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان

کارفرما: کنسرسیوم ساینوپک و شرکت طراحی و ساختمان نفت
پالایشگاه نفت آبادان با 110 سال قدمت یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های ایران است که فرآورده‌هایی همچون گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز، سوخت جت، نفت کوره، انواع روغن موتور پایه، انواع قیر، انواع حلال‌های نفتی، گوگرد، نفتای (خوراک آروماتیک پتروشیمی بندرامام) و گاز(خوراک پتروشیمی آبادان) تولید می‌کند. این پالایشگاه به عنوان قدیمی‌ترین مجتمع پالایشگاهی کشور ۲۵ درصد سوخت ایران را تامین می‌کند.

طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان:

با افتتاح این طرح ظرفیت تولید پالایشگاه آبادان با افزایش 210 هزار بشکه‌ای به روزانه 630 هزار بشکه رسیده است. بر این اساس میزان تولید بنزین در این پالایشگاه از 10 میلیون لیتر به 14 و تولید گازوئیل از 16 به 20 میلیون لیتر در روز رسید. اجرای این طرح در شرایط سخت تحریمی و با تکیه بر توان داخلی در آذرماه به اتمام رسیده و این بخش در مدار تولید قرار گرفت. از دیگر ثمرات بهره‌برداری از این واحد، تکمیل زنجیره ارزش، کاهش آسیب‌پذیری کشور در برابر تحریم‌ها از طریق تبدیل نفت خام و میعانات گازی به فرآورده‌های نفتی و با توجه به روند مصارف داخلی فرآورده‌های نفتی،‌ توسعه ظرفیت پالایشی کشور و نیز ارتقای کیفیت فرآورده‌های نفتی خواهد بود.

خدمات رعدان:

در بخش مهندسی، بیش از ۹۵ درصد مهندسی پروژه توسط ظرفیت‌های داخلی کشور اجرا شده و در بخش کالا نیز بیش از ۷۰ درصد کالا و تجهیزات مورد استفاده پروژه توسط سازندگان و تامین‌کنندگان داخلی تهیه شده است. در نهایت در این پروژه بیش از ۱۰۲ شرکت داخلی مشارکت داشته و تجهیزات لازم را تولید کرده‌اند که شرکت رعدان نیرو زاگرس نیز به عنوان یکی از آن‌ها حدود 7000 مترمربع ساختمان‌های غیر صنعتی پروژه را طراحی و اجرا نموده است.